8

Жов, 2017

Про відновлення в художній гімнастиці

Автор: | Теги: | Коментарі: 0

Заняття в початковій групі з художньої гімнастики починаються у віці 3-5 років, в деяких випадках трошки пізніше. Маленькі дівчата в ігровій формі вивчають основні елементи художньої гімнастики, отримують базову розтяжку і гнучкість, звикають до постійного фізичного навантаження, яке поступово збільшується. Художня гімнастика складно координаційний вид спорту, що вимагає поєднання великої кількості фізичних якостей, таких як: гнучкість, швидкість спритність, координація, важливий фактор також відіграють інтелектуальні та вольові здібності дитини. В сучасній художній гімнастиці тенденція йде до того, що чотирирічні дівчата вже виступають на змаганнях, а в 10-12 років в діток починаються проблеми з суглобами і спинкою, і вони навіть не дійшовши до звання КМС лишають тренування на користь здоров`ю. То що ж необхідно знати батькам, щоб підтримати свою маленьку гімнастку на тернистому спортивному шляху?

Дитині потрібне повноцінне відновлення! Ви втомлюєтесь на роботі? Звісно, що так! А тепер уявіть що після роботи ви провели ще дві години, а то і більше в тренажерному залі, і так кожен день! А ваша дитина ходить до школи, де зараз також колосальне навантаження, потім тренується, а вдома її ще чекає домашнє завдання! Тому перше що потрібно зробити, це спланувати режим дня, чітко визначити час для виконання домашніх завдань, прийому їжі, тренувань і відпочинку! Дитина, яка тренується має лягати спати не пізніше 22.00 – ніяких домашніх завдань до пів на першої ночі, переглядів фільмів або мультиків – режим, запорука успіху. Під час сну наш організм відновлюється, виділяються необхідні для повноцінної життєдіяльності гормони та нейромедіатори, відпочивають внутрішні ограни і м`язи ( які дуже втомлені після декілька годинного тренування).

З режимом дня розібрались тепер про харчування. Будь-яка дитина має збалансовано харчуватись, а маленька спортсменка тим паче. Організм має отримувати достатню кількість білків, жирів і вуглеводів. Що ми маємо насправді? Зранку, перед школою, дитина їсть бутерброди, в школі булочку, перед тренуванням, як повезе, добре якщо буде час завезуть додому і нагодують супом. А так ми маємо якийсь фаст-фуд, шоколадний батончик, в кращому випадку яблучко – бананчик, або ж ті самі бутерброди. І що? Де так необхідний для побудови і відновлення м`язів білок? Де кальцій якого потребують кістки? Проте в нас ще залишилась вечеря! Тут є дві крайності. Деякі батьки хочуть олімпійську чемпіонку і взагалі не годують дитину, щоб та не набрала зайвих грамів. А інші полюбляють погодувати дітей після тренування макаронами, картоплею, кашкою і хлібчика не забувають дати. Тут є єдина універсальна рекомендація: на вечерю треба їсти білок – домашній сир, відварне куряче м`ясо або рибу. Тому перегляньте харчування своїх діток, збалансуйте його і ви відразу побачите на скільки краще буде почувати себе дитина.

Якщо врахувати вище описані чинники, то ви вже на 50% застрахуєте свою дитину від травм та проблем зі здоров`ям. Що треба зробити щоб спорт таки пішов на користь здоров`ю?

  1. Не форсуйте події! Якщо ваше чадо в 4 роки ще не стоїть на п’єдесталі з золотою медаллю, це не привід кидати гімнастику. Деякі дітки входять в ритм і починають гарно виступати в 8-10 років і пізніше. Якщо дитина через місяць тренувань не сидить на шпагаті або не складається вдвоє – не катастрофа! Це ознака того, що тренер з розумом підходить до побудови тренувального процесу, бо м`язи спочатку треба укріпити а вже потім розтягувати.
  2. Відновлюйтесь! Окрім раціонального режиму дня та збалансованого харчування, необхідно щонайменше раз на півріччя проходити курс масажів, так як спина в художній гімнастиці отримує максимальне навантаження. Чудовою також стане традиція по можливості раз на тиждень ходити в сауну, щоб розслабити м’язи. Купайте дитину в ванні з морською сіллю – чудовий загальнозміцнюючий ефект. Літом обов’язково влаштовуйте повноцінний відпочинок, тоді в навчальному році дитина буде менше хворіти і відповідно не пропускатиме тренування. Знайдіть хорошого лікаря, бажано спортивного – який знається на своїй справі.

Дослухайтеся до своєї дитини, підтримуйте її, допомагайте і тоді у вас є всі шанси виростити з маленької гімнастки Майстра Спорту, або навіть чемпіонку.

Залишити Коментарій