21

Січ, 2017

Принципи харчування спортсменів

Автор: | Теги: | Коментарі: 0

Принципи харчування спортсменів, що займаються художньою гімнастикою.

В даний час досягнення високих спортивних результатів неможливе без дуже великих фізичних і нервово-психічних навантажень, яким піддаються спортсмени під час тренувань і змагань. Для компенсації енерговитрат і активації анаболічних процесів і процесів відновлення працездатності спортсменів необхідне постачання організму адекватною кількістю енергії і незамінних факторів харчування.

У художній гімнастиці, як і в будь-якому складнокоординаційному виді спорту важливими умовами успіху є дисципліна і постійні самообмеження. Особливо це стосується харчування, оскільки організм гармонійно функціонує тільки при добре збалансованому раціоні, а ймовірність досягнення спортивних висот безпосередньо залежить від можливостей організму.

У організацію раціону харчування гімнасток входить:

  • отримання достатньої кількості поживних речовин і вітамінів без набору зайвих кілограмів;
  •  підтримання стабільної і відносно малу масу тіла з низьким рівнем вмісту жиру;
  • набір порівняно невеликого обсягу мускулатури і одночасно – збереження пластичності і функціональності скелета і м’язів.
  •  стабільна і збалансована робота парасимпатичної і симпатичної нервової системи.

Режим харчування гімнасток.

Режим відіграє надзвичайно важливу роль в харчуванні спортсменок. Рекомендується 4-5 разовий прийом їжі маленькими порціями. Важливо і те, щоб прийоми їжі були в один і той же час кожен день:
– Сніданок в 7.30-8.00;
– Другий сніданок в 11.00-11.30;
– Обід в 14.30-15.30;
– Вечеря повинна бути не пізніше, ніж за 2 години до сну.

У художній гімнастиці, головним є висока координація рухів, чіткий розрахунок, вибухова сила, легкість і елегантність виконання, стійка нервова система, еластичність м’язів, зв’язок і сухожиль.

Вода.

Вода допомагає очистити системи вашого організму від токсинів, які за допомогою води виводяться з організму. Випивайте на 10 кг близько 0.3 літра води, щоб отримати максимум гідратації і користі для здоров’я.

Залишити Коментарій